GS 14
No qualifiers found.
Direct Acceptance | |||||
---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
[1] | Lonwabo Majeke | ZA | Clarendon Primary School | No | - |
[2] | Ava Cloete | Merrylyn Tennis Club | No | - | |
[3] | Diana Hendrik | ZA | Honeydew Tennis Club | No | - |
[4] | Gabriella Coetzee | JL's Juniors Club | No | - | |
[5] | Kristin Woodcock | ZA | Northcliff High School | No | - |
[6] | Nsuku Mushwana | Wingate Country Tennis Club | Yes | Alternate 1 | |
[7] | Jesse de Villiers | ZA | Van der Westhuizen Tennis Academy | No | - |
[8] | Sonel Maritz | ZA | Western Mpumalanga Juniors | No | - |
- | Kaylen Hamman | ZA | Constantia Primary | No | - |
- | Kuhle Langa | ZA | Marais Viljoen High | No | - |
- | Mika Keet | ZA | Tygerpoorts Primary | No | - |
- | Ti Amo Kalala | Woodhill Primary | No | - | |
- | Bianca Potgieter | Woodhill Primary | No | - | |
- | Tiana Van Niekerk | ZA | Rustenburg Primary | No | - |
- | Botshelo Diseko | ZA | Arthur Ashe Tennis Club | No | - |
- | Nobuhle Cele | Bryanston Sports Club | No | - | |
- | Aashritha Reddy Edunuri | ZA | Beaulieu Prep | No | - |
- | Nicola Kruger | Trinityhouse Randpark Ridge | No | - | |
- | Janine ramiah | ZA | Modderfontein Tennis Club | No | - |
- | Rene Truter | ZA | Hartbeespoort Tennis Club | No | - |
- | Tsebo Motsididi | ZA | Tuks Tennis Club | No | - |
- | Lerato Mashaba | ZA | Atteridgevile Tennis Club | No | - |
- | Carmen Nel | Curro Hazeldene Primary | No | - | |
- | Ilanie Grobler | Hennopspark Primary | No | - | |
- | Tineka Strydom | ZA | Wingate Country Tennis Club | No | - |
- | Simoné Van Zyl | TUKS Junior Squash | No | - | |
- | Kutlwano Khaditsoe | ZA | Hammanskraal Tennis Club | No | - |
- | Karabo Mashele | ZA | Hammanskraal Tennis Club | No | - |
- | Sofia Kamalie | Berea Lawn Tennis Club | No | - | |
- | Enocentia Khambule | ZA | Lowveld Juniors | No | - |
- | Nokwazi Liyanda Ngcobo | ZA | Kanyamazane Tennis Club | No | - |
Withdrawn (On-time) | |||||
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
- | Kaylee Van Vuuren | Noordheuwel Tennis Club | No | - | |
[6] | Alternate 1 | York High School (George) | Yes | Gabriella Steytler | |
Withdrawn (Late) | |||||
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
[6] | Gabriella Steytler | ZA | German Country Club | No | - |
Date / Time | Position ID | Location | Player 1 | Player 2 | Result |
---|---|---|---|---|---|
2023-09-29 12:30pm | A2 | GrkTS - Centre Court |
Rene Truter
|
Karabo Mashele
|
5-7, 1-6 |
2023-09-29 12:30pm | A3 | GrkTS - Court 1 |
Kuhle Langa
|
Bianca Potgieter
|
6-0, 6-1 |
2023-09-29 12:30pm | A4 | GrkTS - Court 2 |
Botshelo Diseko
|
Sonel Maritz [8]
|
6-1, 6-1 |
2023-09-29 12:30pm | A5 | GrkTS - Court 3 |
Diana Hendrik [3]
|
Kaylen Hamman
|
6-3, 6-2 |
2023-09-29 12:30pm | A6 | GrkTS - Court 4 |
Enocentia Khambule
|
Nicola Kruger
|
0-6, 1-6 |
2023-09-29 12:30pm | A7 | GrkTS - Court 5 |
Carmen Nel
|
Sofia Kamalie
|
7-5, 6-7, 6-1 |
2023-09-29 12:30pm | A8 | GrkTS - Court 6 |
Ilanie Grobler
|
Nsuku Mushwana [6]
|
1-6, 1-6 |
2023-09-29 12:30pm | A9 | GrkTS - Court 7 |
Kristin Woodcock [5]
|
Kutlwano Khaditsoe
|
6-0, 6-0 |
2023-09-29 12:30pm | A10 | GrkTS - Court 8 |
Aashritha Reddy Edunuri
|
Mika Keet
|
0-6, 0-6 |
N/A | A11 | GrkTS - Court 9 |
Nobuhle Cele
(Did not play)
|
Janine ramiah
|
Walkover |
2023-09-29 12:30pm | A12 | GrkTS - Court 10 |
Tsebo Motsididi
|
Gabriella Coetzee [4]
|
0-6, 0-6 |
2023-09-29 12:30pm | A13 | GrkTS - Court 11 |
Jesse de Villiers [7]
|
Nokwazi Liyanda Ngcobo
|
6-0, 6-0 |
2023-09-29 12:30pm | A14 | GrkTS - Court 12 |
Ti Amo Kalala
|
Simoné Van Zyl
|
0-6, 0-6 |
2023-09-29 12:30pm | A15 | GrkTS - Court 13 |
Tiana Van Niekerk
|
Lerato Mashaba
|
6-2, 6-2 |
2023-09-30 9:30am | A17 | GrkTS - Court 2 |
Lonwabo Majeke [1]
|
Karabo Mashele
|
6-0, 6-1 |
2023-09-30 9:30am | A18 | GrkTS - Court 3 |
Kuhle Langa
|
Botshelo Diseko
|
5-7, 3-6 |
2023-09-30 9:30am | A19 | GrkTS - Court 4 |
Diana Hendrik [3]
|
Nicola Kruger
|
6-0, 6-1 |
2023-09-30 9:30am | A20 | GrkTS - Court 5 |
Carmen Nel
|
Nsuku Mushwana [6]
|
6-0, 6-0 |
2023-09-30 9:30am | A21 | GrkTS - Court 6 |
Kristin Woodcock [5]
|
Mika Keet
|
6-2, 6-3 |
2023-09-30 9:30am | A22 | GrkTS - Court 7 |
Janine ramiah
|
Gabriella Coetzee [4]
|
0-6, 0-6 |
2023-09-30 9:30am | A23 | GrkTS - Court 8 |
Jesse de Villiers [7]
|
Simoné Van Zyl
|
6-1, 6-0 |
2023-09-30 9:30am | A24 | GrkTS - Court 9 |
Tiana Van Niekerk
|
Ava Cloete [2]
|
1-6, 1-6 |
2023-10-01 8:00am | A25 | GrkTS - Court 15 |
Lonwabo Majeke [1]
|
Botshelo Diseko
|
6-2, 6-4 |
2023-10-01 9:30am | A26 | GrkTS - Centre Court |
Diana Hendrik [3]
|
Carmen Nel
|
6-0, 6-0 |
2023-10-01 9:30am | A27 | GrkTS - Court 1 |
Kristin Woodcock [5]
|
Gabriella Coetzee [4]
|
2-6, 0-6 |
2023-10-01 9:30am | A28 | GrkTS - Court 2 |
Jesse de Villiers [7]
|
Ava Cloete [2]
|
1-6, 1-6 |
2023-10-02 8:00am | A29 | GrkTS - Court 4 |
Lonwabo Majeke [1]
|
Diana Hendrik [3]
|
7-5, 5-7, 6-0 |
2023-10-02 8:00am | A30 | GrkTS - Court 6 |
Gabriella Coetzee [4]
|
Ava Cloete [2]
|
6-3, 6-2 |
2023-10-03 8:00am | A31 | BELG - Belgrave 2 |
Lonwabo Majeke [1]
|
Gabriella Coetzee [4]
|
6-4, 6-3 |
2023-10-03 8:00am | B1 | BELG - Belgrave 1 |
Diana Hendrik [3]
|
Ava Cloete [2]
|
7-5, 7-5 |
2023-10-01 12:30pm | C1 | GrkTS - Court 13 |
Botshelo Diseko
(Ret.)
|
Carmen Nel
|
6-0 Retired |
2023-10-01 12:30pm | C2 | GrkTS - Court 14 |
Kristin Woodcock [5]
|
Jesse de Villiers [7]
|
6-4, 7-6(4) |
2023-10-02 9:30am | C3 | GrkTS - Court 5 |
Carmen Nel
|
Kristin Woodcock [5]
|
3-6, 0-6 |
2023-10-01 9:30am | E1 | GrkTS - Court 3 |
Karabo Mashele
|
Kuhle Langa
|
7-5, 2-6, 8-10 |
2023-10-01 9:30am | E2 | GrkTS - Court 4 |
Nicola Kruger
|
Nsuku Mushwana [6]
|
6-0, 6-0 |
2023-10-01 9:30am | E3 | GrkTS - Court 5 |
Mika Keet
|
Janine ramiah
|
6-0, 6-1 |
2023-10-01 9:30am | E4 | GrkTS - Court 6 |
Simoné Van Zyl
|
Tiana Van Niekerk
|
6-4, 6-4 |
2023-10-01 12:30pm | E5 | GrkTS - Court 15 |
Kuhle Langa
|
Nicola Kruger
|
6-1, 6-3 |
2023-10-01 12:30pm | E6 | GrkTS - Centre Court |
Mika Keet
|
Simoné Van Zyl
|
5-7, 3-6 |
2023-10-02 9:30am | E7 | GrkTS - Court 6 |
Kuhle Langa
|
Simoné Van Zyl
|
3-6, 6-2, 11-9 |
2023-10-02 9:30am | F1 | GrkTS - Court 7 |
Nicola Kruger
|
Mika Keet
|
2-6, 1-6 |
2023-10-01 12:30pm | G1 | GrkTS - Court 1 |
Karabo Mashele
|
Nsuku Mushwana [6]
|
6-0, 6-1 |
2023-10-01 12:30pm | G2 | GrkTS - Court 2 |
Janine ramiah
|
Tiana Van Niekerk
|
6-3, 6-2 |
2023-10-02 9:30am | G3 | GrkTS - Court 8 |
Karabo Mashele
|
Janine ramiah
|
6-3, 6-1 |
2023-10-02 9:30am | H1 | GrkTS - Court 9 |
Nsuku Mushwana [6]
|
Tiana Van Niekerk
|
0-6, 1-6 |
2023-09-30 9:30am | I2 | GrkTS - Court 10 |
Bianca Potgieter
|
Sonel Maritz [8]
|
0-6, 4-6 |
2023-09-30 9:30am | I3 | GrkTS - Court 11 |
Kaylen Hamman
|
Enocentia Khambule
|
6-0, 6-2 |
2023-09-30 9:30am | I4 | GrkTS - Court 12 |
Sofia Kamalie
|
Ilanie Grobler
|
6-0, 6-3 |
2023-09-30 9:30am | I5 | GrkTS - Court 13 |
Kutlwano Khaditsoe
|
Aashritha Reddy Edunuri
|
6-3, 6-3 |
N/A | I6 | GrkTS - Court 14 |
Nobuhle Cele
(Did not play)
|
Tsebo Motsididi
|
Walkover |
2023-09-30 9:30am | I7 | GrkTS - Court 15 |
Nokwazi Liyanda Ngcobo
|
Ti Amo Kalala
|
6-0, 6-0 |
2023-10-01 9:30am | I9 | GrkTS - Court 7 |
Rene Truter
|
Sonel Maritz [8]
|
1-6, 1-6 |
2023-10-01 9:30am | I10 | GrkTS - Court 8 |
Kaylen Hamman
|
Sofia Kamalie
|
6-1, 6-1 |
2023-10-01 9:30am | I11 | GrkTS - Court 9 |
Kutlwano Khaditsoe
|
Tsebo Motsididi
|
0-6, 0-6 |
2023-10-01 9:30am | I12 | GrkTS - Court 10 |
Nokwazi Liyanda Ngcobo
|
Lerato Mashaba
|
3-6, 1-6 |
2023-10-01 12:30pm | I13 | GrkTS - Court 3 |
Sonel Maritz [8]
|
Kaylen Hamman
|
5-7, 1-6 |
2023-10-01 12:30pm | I14 | GrkTS - Court 4 |
Tsebo Motsididi
|
Lerato Mashaba
|
6-7(4), 0-6 |
2023-10-02 9:30am | I15 | GrkTS - Court 10 |
Kaylen Hamman
|
Lerato Mashaba
|
6-1, 6-2 |
2023-10-02 9:30am | J1 | GrkTS - Court 11 |
Sonel Maritz [8]
|
Tsebo Motsididi
|
6-4, 3-6, 10-6 |
2023-10-01 12:30pm | K1 | GrkTS - Court 5 |
Rene Truter
|
Sofia Kamalie
|
4-6, 6-3, 6-10 |
2023-10-01 12:30pm | K2 | GrkTS - Court 6 |
Kutlwano Khaditsoe
|
Nokwazi Liyanda Ngcobo
|
6-1, 5-7, 7-10 |
2023-10-02 9:30am | K3 | GrkTS - Court 12 |
Sofia Kamalie
|
Nokwazi Liyanda Ngcobo
|
6-1, 6-0 |
2023-10-02 11:00am | L1 | GrkTS - Court 2 |
Rene Truter
|
Kutlwano Khaditsoe
|
6-0, 6-1 |
2023-10-01 9:30am | M2 | GrkTS - Court 11 |
Enocentia Khambule
|
Ilanie Grobler
|
6-4, 3-6, 10-6 |
2023-10-01 12:30pm | M5 | GrkTS - Court 7 |
Bianca Potgieter
|
Enocentia Khambule
|
6-3, 6-0 |
2023-10-01 12:30pm | M6 | GrkTS - Court 8 |
Aashritha Reddy Edunuri
|
Ti Amo Kalala
|
6-0, 6-0 |
2023-10-02 11:00am | M7 | GrkTS - Court 3 |
Bianca Potgieter
|
Aashritha Reddy Edunuri
|
7-5, 6-7(11), 11-9 |
2023-10-02 11:00am | N1 | GrkTS - Court 4 |
Enocentia Khambule
|
Ti Amo Kalala
|
6-0, 6-0 |