MS
No qualifiers found.
Direct Acceptance | |||||
---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
[1] | Dawid scholtz | ZA | Laerskool Fd Conradie | No | - |
[2] | JOHN CONROY PAUL | Paarl Boys' High School | No | - | |
[3] | Jared Godfrey | ZA | Meadowridge Tennis Club | No | - |
[4] | Alex Dublin | ZA | Athlone Tennis Club | No | - |
- | Olivier Provoyeur | ZA | Bottelary Tennis Club | No | - |
- | Ethan Seymour | Fish Hoek Tennis Club | No | - | |
- | Michael Morgan | ZA | Fish Hoek Tennis Club | No | - |
- | Ian THOM | Somerset West Tennis Club | No | - | |
- | Luca GRANVOGL | Somerset West Tennis Club | No | - | |
- | Jurgens Schoeman | ZA | Welgemoed Tennis Club | No | - |
- | Robert Picard | ZA | Llandudno Sports Club | No | - |
- | Adriaan Engelbrecht | ZA | Bellville High | No | - |
- | ULRICH REHLEN | DE | Milnerton Tennis Club | No | - |
- | RONALD BUTHELEZI | ZA | Old Mutual Sports Club | No | - |
- | Danté Nell | Somerset West Country Club | No | - | |
- | Jonah ANDERSON | ZA | Fresnaye Sports Club | No | - |
Date / Time | Position ID | Location | Player 1 | Player 2 | Result |
---|---|---|---|---|---|
2022-06-24 1:30pm | A1 | MEA - Court 1 |
Dawid scholtz [1]
|
Jurgens Schoeman
|
6-4, 6-4 |
2022-06-24 1:30pm | A2 | MEA - Court 2 |
Olivier Provoyeur
|
Danté Nell
|
3-6, 1-6 |
2022-06-24 1:30pm | A3 | MEA - Court 3 |
Alex Dublin [4]
|
Adriaan Engelbrecht
|
2-6, 1-6 |
2022-06-24 1:30pm | A4 | MEA - Court 4 |
Robert Picard
|
RONALD BUTHELEZI
|
6-2, 6-2 |
2022-06-24 1:30pm | A5 | MEA - Court 5 |
Ethan Seymour
|
Luca GRANVOGL
|
3-6, 1-6 |
2022-06-24 2:45pm | A6 | MEA - Court 1 |
Michael Morgan
|
Jared Godfrey [3]
|
1-6, 2-6 |
2022-06-24 2:45pm | A7 | MEA - Court 2 |
Jonah ANDERSON
|
Ian THOM
|
7-5, 6-1 |
2022-06-24 2:45pm | A8 | MEA - Court 3 |
ULRICH REHLEN
|
JOHN CONROY PAUL [2]
|
6-2, 6-3 |
2022-06-24 3:30pm | A9 | MEA - Court 4 |
Dawid scholtz [1]
|
Danté Nell
|
6-0, 6-1 |
2022-06-24 3:30pm | A10 | MEA - Court 5 |
Adriaan Engelbrecht
|
Robert Picard
|
6-3, 6-1 |
2022-06-25 8:00am | A11 | MEA - Court 1 |
Luca GRANVOGL
|
Jared Godfrey [3]
|
6-4, 6-4 |
2022-06-25 8:00am | A12 | MEA - Court 2 |
Jonah ANDERSON
|
ULRICH REHLEN
|
6-1, 2-6, 3-6 |
2022-06-25 9:15am | A13 | MEA - Court 1 |
Dawid scholtz [1]
|
Adriaan Engelbrecht
|
6-2, 7-6 |
2022-06-25 10:30am | A14 | MEA - Court 1 |
Luca GRANVOGL
|
ULRICH REHLEN
|
1-6, 0-6 |
2022-06-26 8:30am | A15 | MONT - Court 1 |
Dawid scholtz [1]
|
ULRICH REHLEN
(Ret.)
|
6-2, 1-0 Retired |
2022-06-26 8:30am | B1 | MONT - Court 2 |
Adriaan Engelbrecht
|
Luca GRANVOGL
|
6-4, 6-1 |
2022-06-25 9:15am | C1 | MEA - Court 2 |
Danté Nell
|
Robert Picard
|
3-6, 6-2, 6-10 |
N/A | C2 | MEA - Court 2 |
Jared Godfrey [3]
|
Jonah ANDERSON
(Did not play)
|
Walkover |
2022-06-26 9:45am | C3 | MONT - Court 1 |
Robert Picard
|
Jared Godfrey [3]
|
4-6, 2-6 |
2022-06-24 4:00pm | E1 | MEA - Court 1 |
Jurgens Schoeman
|
Olivier Provoyeur
|
6-0, 6-2 |
2022-06-24 4:00pm | E2 | MEA - Court 2 |
Alex Dublin [4]
|
RONALD BUTHELEZI
|
6-4, 4-6, 7-10 |
2022-06-25 8:00am | E3 | MEA - Court 3 |
Ethan Seymour
|
Michael Morgan
|
7-5, 7-6 |
2022-06-25 8:00am | E4 | MEA - Court 4 |
Ian THOM
|
JOHN CONROY PAUL [2]
|
7-5, 6-2 |
2022-06-25 9:15am | E5 | MEA - Court 3 |
Jurgens Schoeman
|
RONALD BUTHELEZI
|
6-2, 6-1 |
2022-06-25 10:30am | E6 | MEA - Court 3 |
Ethan Seymour
|
Ian THOM
|
1-6, 1-6 |
2022-06-26 9:45am | E7 | MONT - Court 2 |
Jurgens Schoeman
|
Ian THOM
|
2-6, 1-6 |
2022-06-25 8:00am | F1 | PAR - |
RONALD BUTHELEZI
|
Ethan Seymour
|
1-6, 6-4, 10-7 |
2022-06-25 9:15am | G1 | MEA - Court 4 |
Olivier Provoyeur
|
Alex Dublin [4]
|
5-7, 2-6 |
2022-06-25 10:30am | G2 | MEA - Court 4 |
Michael Morgan
|
JOHN CONROY PAUL [2]
|
1-6, 0-6 |
2022-06-26 8:30am | G3 | MONT - Court 3 |
Alex Dublin [4]
|
JOHN CONROY PAUL [2]
|
6-4, 1-6, 8-10 |
2022-06-26 8:30am | H1 | MONT - Court 4 |
Olivier Provoyeur
|
Michael Morgan
|
4-6, 6-3, 6-10 |