GS 12
No qualifiers found.
Direct Acceptance | |||||
---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
[1] | Diana Hendrik | ZA | Honeydew Tennis Club | No | - |
- | Alternate 7 | Yes | Milah Neveling | ||
- | Gaby Nicholson | ZA | Hilton Tennis Club | No | - |
- | Lily Bradley | ZA | Honeydew Tennis Club | No | - |
- | Alzé Meyer | ZA | Tygervalley Primary | No | - |
- | Kelly Homan | ZA | No | - | |
[8] | Lika Claassens | Oranje Meisieskool | No | - | |
[3] | Anabèl Van Pletzen | ZA | Mooirivier Laerskool | Yes | Alt 6 Alternate 6 |
- | Taylor WHITE | ZA | Gauteng Noord | No | - |
- | Alexiah smith | ZA | Cowan House | No | - |
- | Janine ramiah | ZA | Modderfontein Tennis Club | No | - |
- | Winnie Masemola | ZA | Hammanskraal Tennis Club | No | - |
- | Yasmin Lombard | ZA | Van der Westhuizen Tennis Academy | No | - |
- | Camdyn Farah | ZA | German Country Club | No | - |
[6] | Emmly George | ZW | Bulawayo Athletic Club | No | - |
[5] | Lea Dube | ZA | St. Mary's Kloof High | No | - |
- | Lisa Botha | ZA | Laerskool Lynnwood | No | - |
- | Brooklyn Smith | ZA | Van der Westhuizen Tennis Academy | No | - |
- | Alternate 1 ALTERNATE 1 | Northmead Tennis Club | Yes | Mika Bekker | |
- | Tamra Sweidan | Northern suburbs Tennis Club | No | - | |
- | Isabella Purdon | ZA | Honeydew Tennis Club | No | - |
- | Rene Truter | ZA | Hartbeespoort Tennis Club | No | - |
[4] | Alternate 3 | Yes | Gabriella Coetzee | ||
[7] | Morakane Molaoa | ZA | Polokwane Tennis Club | No | - |
- | Mia De Wet | Rustenburg Primary | No | - | |
- | Tiana Van Niekerk | ZA | Rustenburg Primary | No | - |
- | Rhiley Brink | Laerskool Generaal Hendrik Schoeman | No | - | |
- | GIANA SMITH | ZA | Wanderers Tennis Club | No | - |
- | Tsebo Motsididi | ZA | Tuks Tennis Club | No | - |
- | Janique Beeslaar | ZA | HARTBEESPOORT TENNIS KLUB | No | - |
[2] | Lily Haley | ZA | Umhlali Preparatory School | No | - |
Withdrawn (On-time) | |||||
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
- | Tori Lyle | ZA | Hillcrest Tennis Club | No | - |
- | Lieschen Pretorius | ZA | Laerskool Wierdapark | No | - |
[3] | Alt 6 Alternate 6 | Yes | Yurie TAKENAKA | ||
- | Annabelle Van Zyl | Mooirivier Laerskool | No | - | |
- | Jeanri Van Schalkwyk | ZA | No | - | |
Withdrawn (Late) | |||||
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
- | Milah Neveling | ZA | Laerskool Fairland | No | - |
[3] | Yurie TAKENAKA | JP | No | - | |
- | Mika Bekker | ZA | Amos' Tennis Academy | No | - |
[4] | Gabriella Coetzee | RIF Tennis Club | No | - |
Date / Time | Position ID | Location | Player 1 | Player 2 | Result |
---|---|---|---|---|---|
TBD | A1 | - |
Diana Hendrik [1]
|
|
|
N/A | A2 | Riet - Court 1 |
Alternate 7
(Did not play)
|
Gaby Nicholson
|
Walkover |
2022-09-30 12:00pm | A3 | Riet - Court 2 |
Lily Bradley
|
Alzé Meyer
|
6-4, 6-2 |
2022-09-30 12:00pm | A4 | Riet - Court 3 |
Kelly Homan
|
Lika Claassens [8]
|
1-6, 2-6 |
2022-09-30 12:00pm | A5 | Riet - Court 4 |
Anabèl Van Pletzen [3]
|
Taylor WHITE
|
0-6, 1-6 |
2022-09-30 12:00pm | A6 | Riet - Court 5 |
Alexiah smith
|
Janine ramiah
|
6-1, 6-4 |
2022-09-30 12:00pm | A7 | Riet - Court 6 |
Winnie Masemola
|
Yasmin Lombard
|
6-3, 6-4 |
2022-09-30 12:00pm | A8 | Riet - Court 7 |
Camdyn Farah
|
Emmly George [6]
|
0-6, 1-6 |
2022-09-30 12:00pm | A9 | Riet - Court 8 |
Lea Dube [5]
|
Lisa Botha
|
6-1, 6-1 |
N/A | A10 | Riet - Court 1 |
Brooklyn Smith
|
Alternate 1 ALTERNATE 1
(Did not play)
|
Walkover |
2022-09-30 1:30pm | A11 | Riet - Court 2 |
Tamra Sweidan
|
Isabella Purdon
|
6-1, 6-1 |
N/A | A12 | Riet - Court 3 |
Rene Truter
|
Alternate 3 [4]
(Did not play)
|
Walkover |
2022-09-30 1:30pm | A13 | Riet - Court 4 |
Morakane Molaoa [7]
|
Mia De Wet
|
6-2, 6-0 |
2022-09-30 1:30pm | A14 | Riet - Court 5 |
Tiana Van Niekerk
|
Rhiley Brink
|
6-0, 6-3 |
2022-09-30 1:30pm | A15 | Riet - Court 6 |
GIANA SMITH
|
Tsebo Motsididi
|
2-6, 3-6 |
2022-09-30 1:30pm | A16 | Riet - Court 7 |
Janique Beeslaar
|
Lily Haley [2]
|
0-6, 0-6 |
2022-10-01 8:00am | A17 | Riet - Court 1 |
Diana Hendrik [1]
|
Gaby Nicholson
|
6-0, 6-0 |
2022-10-01 8:00am | A18 | Riet - Court 2 |
Lily Bradley
|
Lika Claassens [8]
|
2-6, 0-6 |
2022-10-01 8:00am | A19 | Riet - Court 3 |
Taylor WHITE
|
Alexiah smith
|
6-3, 5-7, 4-6 |
2022-10-01 8:00am | A20 | Riet - Court 4 |
Winnie Masemola
|
Emmly George [6]
|
1-6, 0-6 |
2022-10-01 8:00am | A21 | Riet - Court 5 |
Lea Dube [5]
|
Brooklyn Smith
|
6-0, 6-0 |
2022-10-01 8:00am | A22 | Riet - Court 6 |
Tamra Sweidan
|
Rene Truter
|
6-3, 6-7(3), 7-6 |
2022-10-01 8:00am | A23 | Riet - Court 7 |
Morakane Molaoa [7]
|
Tiana Van Niekerk
|
2-6, 6-2, 3-6 |
2022-10-01 8:00am | A24 | Riet - Court 8 |
Tsebo Motsididi
|
Lily Haley [2]
|
4-6, 4-6 |
2022-10-02 8:00am | A25 | Riet - Court 1 |
Diana Hendrik [1]
|
Lika Claassens [8]
|
6-1, 6-2 |
2022-10-02 8:00am | A26 | Riet - Court 2 |
Alexiah smith
|
Emmly George [6]
|
0-6, 1-6 |
2022-10-02 9:30am | A27 | Riet - Court 9 |
Lea Dube [5]
|
Tamra Sweidan
|
6-1, 6-0 |
2022-10-02 9:30am | A28 | Riet - Court 10 |
Tiana Van Niekerk
|
Lily Haley [2]
|
0-6, 0-6 |
2022-10-03 8:00am | A29 | Riet - Court 1 |
Diana Hendrik [1]
|
Emmly George [6]
|
6-4, 6-1 |
2022-10-03 8:00am | A30 | Riet - Court 2 |
Lea Dube [5]
|
Lily Haley [2]
|
1-6, 4-6 |
2022-10-04 8:00am | A31 | BELG - Belgrave 4 |
Diana Hendrik [1]
|
Lily Haley [2]
|
4-6, 2-6 |
2022-10-04 11:00am | B1 | BELG - Belgrave 4 |
Emmly George [6]
|
Lea Dube [5]
|
6-1, 6-2 |
2022-10-02 12:30pm | C1 | Riet - Court 3 |
Lika Claassens [8]
|
Alexiah smith
|
6-1, 6-1 |
2022-10-02 12:30pm | C2 | Riet - Court 4 |
Tamra Sweidan
|
Tiana Van Niekerk
|
2-6, 1-6 |
2022-10-03 8:00am | C3 | Riet - Court 3 |
Lika Claassens [8]
|
Tiana Van Niekerk
|
6-1, 6-3 |
N/A | D1 | - |
Alexiah smith
|
Tamra Sweidan
(Did not play)
|
Walkover |
2022-10-02 8:00am | E1 | Riet - Court 5 |
Gaby Nicholson
|
Lily Bradley
|
6-1, 6-3 |
2022-10-02 8:00am | E2 | Riet - Court 6 |
Taylor WHITE
|
Winnie Masemola
|
6-2, 6-2 |
2022-10-02 8:00am | E3 | Riet - Court 7 |
Brooklyn Smith
|
Rene Truter
|
6-4, 2-6, 3-10 |
2022-10-02 8:00am | E4 | Riet - Court 8 |
Morakane Molaoa [7]
|
Tsebo Motsididi
|
1-6, 0-6 |
2022-10-02 12:30pm | E5 | Riet - Court 5 |
Gaby Nicholson
|
Taylor WHITE
|
0-6, 2-6 |
2022-10-02 12:30pm | E6 | Riet - Court 6 |
Rene Truter
|
Tsebo Motsididi
|
2-6, 2-6 |
2022-10-03 8:00am | E7 | Riet - Court 4 |
Taylor WHITE
|
Tsebo Motsididi
|
2-6, 0-6 |
2022-10-03 8:00am | F1 | Riet - Court 5 |
Gaby Nicholson
|
Rene Truter
|
4-6, 6-1, 10-6 |
2022-10-02 12:30pm | G1 | Riet - Court 7 |
Lily Bradley
|
Winnie Masemola
|
4-6, 3-6 |
2022-10-02 12:30pm | G2 | Riet - Court 8 |
Brooklyn Smith
|
Morakane Molaoa [7]
|
1-6, 0-6 |
2022-10-03 8:00am | G3 | Riet - Court 6 |
Winnie Masemola
|
Morakane Molaoa [7]
|
2-6, 6-2, 6-10 |
2022-10-03 8:00am | H1 | Riet - Court 7 |
Lily Bradley
|
Brooklyn Smith
|
6-3, 6-2 |
TBD | I1 | - |
|
|
|
2022-10-01 9:30am | I2 | Riet - Court 1 |
Alzé Meyer
|
Kelly Homan
|
0-6, 0-6 |
2022-10-01 9:30am | I3 | Riet - Court 2 |
Anabèl Van Pletzen [3]
|
Janine ramiah
|
3-6, 6-1, 8-10 |
2022-10-01 9:30am | I4 | Riet - Court 3 |
Yasmin Lombard
|
Camdyn Farah
|
6-4, 6-2 |
2022-10-01 9:30am | I5 | Riet - Court 4 |
Lisa Botha
|
|
|
2022-10-01 9:30am | I6 | Riet - Court 5 |
Isabella Purdon
|
|
|
2022-10-01 9:30am | I7 | Riet - Court 6 |
Mia De Wet
|
Rhiley Brink
|
1-6, 7-5, 10-7 |
2022-10-01 9:30am | I8 | Riet - Court 7 |
GIANA SMITH
|
Janique Beeslaar
|
6-4, 6-4 |
TBD | I9 | - |
|
Kelly Homan
|
|
2022-10-02 9:30am | I10 | Riet - Court 1 |
Janine ramiah
|
Yasmin Lombard
|
3-6, 7-6, 12-10 |
2022-10-02 9:30am | I11 | Riet - Court 2 |
Lisa Botha
|
Isabella Purdon
|
4-6, 1-6 |
2022-10-02 9:30am | I12 | Riet - Court 3 |
Mia De Wet
|
GIANA SMITH
|
1-6, 1-6 |
2022-10-02 12:30pm | I13 | Riet - Court 9 |
Kelly Homan
|
Janine ramiah
|
6-3, 6-0 |
2022-10-02 2:00pm | I14 | Riet - Court 1 |
Isabella Purdon
|
GIANA SMITH
|
1-6, 0-6 |
2022-10-03 8:00am | I15 | Riet - Court 8 |
Kelly Homan
|
GIANA SMITH
|
4-6, 2-6 |
2022-10-03 9:30am | J1 | Riet - Court 1 |
Janine ramiah
|
Isabella Purdon
|
3-6, 6-4, 5-10 |
TBD | K1 | - |
|
Yasmin Lombard
|
|
2022-10-02 2:00pm | K2 | Riet - Court 2 |
Lisa Botha
|
Mia De Wet
|
2-6, 6-3, 4-10 |
2022-10-03 8:00am | K3 | Riet - Court 9 |
Yasmin Lombard
|
Mia De Wet
|
0-6, 6-0, 2-10 |
TBD | L1 | - |
|
Lisa Botha
|
|
TBD | M1 | - |
|
Alzé Meyer
|
|
2022-10-02 9:30am | M2 | Riet - Court 4 |
Anabèl Van Pletzen [3]
|
Camdyn Farah
|
3-6, 6-2, 10-8 |
TBD | M3 | - |
|
|
|
2022-10-02 9:30am | M4 | Riet - Court 5 |
Rhiley Brink
|
Janique Beeslaar
|
1-6, 1-6 |
2022-10-02 2:00pm | M5 | Riet - Court 3 |
Alzé Meyer
|
Anabèl Van Pletzen [3]
|
6-2, 6-2 |
TBD | M6 | - |
|
Janique Beeslaar
|
|
2022-10-03 9:30am | M7 | Riet - Court 2 |
Alzé Meyer
|
Janique Beeslaar
|
0-6, 0-6 |
TBD | N1 | - |
Anabèl Van Pletzen [3]
|
|
|
TBD | O1 | - |
|
Camdyn Farah
|
|
TBD | O2 | - |
|
Rhiley Brink
|
|
2022-10-03 9:30am | O3 | Riet - Court 3 |
Camdyn Farah
|
Rhiley Brink
|
2-6, 0-6 |
TBD | P1 | - |
|
|